Kosmetyka specjalistyczna

Laserowa depilacja zbędnego owłosienia laser diodowy Light Sheer jest obecnie najnowocześniejszym i najlepszym urządzeniem do depilacji laserowej dla kobiet i mężczyzn na świecie. Jest metodą bezpieczną, bezinwazyjną i dającą gwarancję trwałej skuteczności. Warunkiem oczekiwanego efektu jest wykonanie 5 do 7 zabiegów powtarzanych w odstępach 4-8 tygodni.

Więcej w zakładce -depilacja laserowa zbędnego owłosienia -.lasFotoodmładzanie IPL Fotoregeneracja to zabieg dający odmłodzenie skóry przy pomocy impulsowego światła IPL. Jest to zabieg nieinwazyjny, niewymagający rezygnacji z dotychczasowego trybu życia, wykonywany samodzielnie lub w serii co 2-6 tygodni. Wskazaniem do fotoodmładzania są zmiany sprężystości skóry, rozszerzone pory, powierzchowne zmarszczki, delikatne zmiany pigmentowe oraz nadwrażliwość naczyń kapilarnych. Może być wykonywany na twarzy, szyi, dekolcie, grzbietach rąk, na brzuchu, udach i pośladkach.Zabieg niezwykle skuteczny, ponieważ działa na wszystkie elementy starzenia się skóry.Wszystkie inne zabiegi stanowią na tle fotoodmładzania alternatywę w pielęgnacji kosmetycznej. Fotoregeneracja nie tylko likwiduje siateczkę drobnych zmarszczek, ale poprawia koloryt, wygładza strukturę skóry, zwęża i spłyca jej pory. Podczas zabiegu zamykają się drobne naczynka,niwelują przebarwienia.W tym zabiegu radzimy sobie ze wszystkimi tymi defektami jednocześnie.Dlatego efekty ogólnie pojętej regeneracja anty aging są tak dobre.Wszystkie zabiegi laserowe są zabiegami wykonywanymi w serii.Po pierwszym zabiegu mamy efekt, który widzimy po zejściu z fotela, to jest znaczne rozjaśnienie skóry, rozświetlenie, taki wypoczęty wygląd tej skóry.Rezultatami kolejnych zabiegów czyli przebudową struktury podporowej skóry, cieszymy się przez długi czas.Mamy cerę gładką bardzo dobrze napięta, jednolitą w kolorze.Młodą.

 

resurfacing

fotoodmładzanie olkusz ipl olkusz kosmetolog olkusz gabinet salon kosmetyczny olkusz depilacja laserowa olkusz kosmetyczki olkusz www.kosmetyka-olkusz.pl

Zdjęcie 1- Wrzesień 2015 przed zabiegami fotoodmładzania IPL –

 

kosmetyczki olkusz kosmetlog olkusz fotoodmładzanie ipl olkusz fotoregeneracja olkusz depilacja laserowa olkusz www.kosmetyka-olkusz.pl

Zdjęcie 2- Lipec 2016 po serii zabiegów fotoodmładzania IPL ze szczególnym zwróceniem uwagi na okolice oczu

Zamykanie rozszerzonych naczynek metodą IPL – istotą zabiegu jest, że energia świetlna jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, hemoglobinę znajdującą się w poszerzonych naczyniach. Ściany naczynek wskutek wzrostu temperatury zostają zniszczone bez uszkodzeń tkanek sąsiednich wykorzystując zjawisko fototermolizy selektywnej. Zabieg należy do bezpiecznych sposobów radzenia sobie z problemem powierzchownych, rozszerzonych, małych naczyń, „pajączków”, rumieńców oraz nadmiernej reaktywności naczyń. Z reguły potrzeba serii zabiegów, w zależności od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.

naczynka

laserowe zamykanie naczynek kosmetolog olkusz IPL fotoodmładzanie, salon kosmetyczny olkusz kosmetyczki olkusz

 

zamykanie naczynek ipl, laserowe zamykanie naczynek kosmetolog gabinet kosmetyczny olkusz fotoodmładzanie depilacja laserowa

Usuwanie przebarwień – IPL jest dedykowany do usuwania niektórych delikatnych zmian barwnikowych, pozapalnych, posłonecznych. Energia cieplna jest pochłaniana przez barwnik, powodując jego zniszczenie. Efektem jest zanik zmiany lub jego mocna redukcja.

IPL-Przebarwienia2

Laserowa terapia zmian trądzikowych – osoby cierpiące na trądzik odczuwają znaczną poprawę stanu swojej skóry oraz widoczną jej poprawę. Selektywnie dobrane parametry energii świetlnej skutecznie redukują stany zapalne, spowalniają produkcję sebum oraz redukują ilość bakterii propionibacteriumacnes. Dzięki temu skóra ulega szybszej regeneracji i zmniejsza się ryzyko pozapalnych uszkodzeń skóry.Terapia działa bezpośrednio na przyczyny trądziku.Mechanizm jest bardzo prosty-zsyntetyzowane przez propionibacterium acnes, molekuły tzw. porfiryny (porfiryna III) sprawiają, że bakteria jest szczególnie wrażliwa na światło. Kiedy porfiryna zostanie wystawiona na widzialne światło, staje się aktywna chemicznie i osiąga stan pobudzenia. Powoduje to formowanie się tlenu singlet, który łączy się z błoną komórkową i niszczy bakterię oraz komórki gruczołu łojowego. Okres leczenia trwa około 8 – 16 tygodni (2-4 miesięcy), a zabiegi wykonuje się co 1-2 tygodnie.Począwszy od drugiego tygodnia widoczne są pierwsze oznaki poprawy, następuje zmniejszenie stopnia zapalenia miejsc zaatakowanych oraz redukcja samych objawów.Następuje degradacja gruczołów łojowych wypełnionych wydzielinami barwnikowymi bakterii acnegennych, a więc zahamowana zostaje produkcja i wydzielanie sebum. Widocznym efektem jest złagodzenie zmian trądzikowy,a następnie ich zanikanie,obkurczone zostają poszerzone pory skóry,cera odzyskuje swój jednolity kolor. Zabiegi wykonywane przy pomocy IPLa nie naruszają delikatnej struktury skóry i nie powodują długotrwałych uszkodzeń otaczających tkanek. Zaraz po zabiegu można powrócić do normalnego trybu życia.Zabieg nie boli i jest skutecznie wykorzystywany w kosmetologii ku radości nastolatków oraz Pań borykających się ze zmianami zapalnymi na twarzy.Zabieg najlepiej wykonywać w serii 4 do 8 raz na 7-14 dni.

HIFU – LIFTING BEZ SKALPELA / więcej w zakładce HIFU /

Gdy dostrzegasz w lusterku zmarszczki i czujesz, że twoja skóra traci jędrność, uświadamiasz sobie, że botoks lub wypełniacze działają chwilowo i po prostu je widać. Z pomocą przychodzi nowość – technologia HIFU która robi furorę w kosmetologii estetycznej. Nazywana liftingiem bez skalpela wykorzystuje tzw. skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków, która „zagęszcza” skórę, prowadząc do jej wyraźnego ujędrnienia. Służy do uzyskania długotrwałego efektu liftingu ciała i twarzy, widocznego już po jednym zabiegu. Synonimy nazw zabiegów wykorzystujace technologię HIFU to: ulthera, ultraformer, ultralift, smas. HIFU to fala akustyczna o wysokiej częstotliwości, powodująca ruch komórek w tkankach. Fala ma ograniczony zasięg i może kumulować się na różnej głębokości tkanki. Panuje powszechne przekonanie, że aby się odmłodzić trzeba dać się pociąć lub wstrzyknąć sobie jakieś wypełniacze, ewentualnie botox. To nie jest prawda. Istotą działania HIFU jest precyzyjne ogniskowanie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na małym punktowym obszarze (HIFU – High Intensity Focused Ultrasound). Powierzchnia skóry pozostaje nietknięta, za to pod spodem zachodzą intensywne procesy odbudowy i regeneracji – organizm sam rozpoczyna proces odmładzania. Dzięki dostępnej technologii możemy to zrobić bez skalpela, zastrzyków i rekonwalescencji – lifting i „zagęszczenie” skóry, widoczne zmniejszenie wiotkości skóry, regenerację kolagenu, redukcję zmarszczek, poprawę elastyczności skóry, podniesienie brwi, poprawę owalu twarzy, podniesienie tzw. chomików, odmłodzenie dekoltu, lifting policzków, szyi i czoła. Również widoczną regenerację skóry brzucha po ciąży, po gwałtownym odchudzania lub w trakcie kuracji odchudzającej, a także poprawę elastycznośći skóry brzucha u pań dojrzałych. Wiotką skórę ramion, brzucha, piersi, pośladków, ud i kolan też. Metodę HIFU wykorzystujemy również do regeneracji miejsc intymnych u kobiet. W większości przypadków, do uzyskania zadowalających efektów wystarczy jeden zabieg aby spełnić oczekiwania rzeszy osób cierpiących z powodu utraty jędrności skóry ciała i twarzy. Co ważne, zabieg można wykonać bez względu na porę roku, kolor skóry a także inne terapie. Rezultat widoczny jest od razu (w ciągu 24-48 godzin po zabiegu), a potem nasila się z czasem i utrzymuje aż do 18 miesięcy! Można też stosować HIFU razem z innymi metodami ujędrniania i liftingu. Zabieg HIFU jest zabiegiem nieinwazyjnym oraz bardzo skutecznym, o wyjątkowo korzystnym profilu bezpieczeństwa, którego efekty daja się porównać z rezultatami operacji plastycznych.

Jeżeli oczekujesz efektów, które są naturalne, bezpieczne i wykorzystują procesy uzdrawiania, które mamy w organizmie, skorzystaj z zabiegu w CENTRUM KOSMETOLOGII ESTETYCZNEJ by zatrzymać młodość lub cofnąć czas na swojej twarzy. CENTRUM KOSMETOLOGII ESTETYCZNEJ specjalizuje się w odmładzaniu, pielęgnacji, upiększaniu i modelowaniu twarzy i ciała.

Mezoterapia igłowa NCTF

banner33

W mezoterapii igłowej bardzo cieniutką igłą, techniką śródskórnej iniekcji wprowadza się wolny kwas hialuronowy o dużym stężeniu oraz 23 aminokwasy, 6 koenzymów, 5 kwasów nukleinowych, 12 witamin i 6 składników mineralnych. Zabieg stosowany jest przy pierwszych oznakach starzenia się skóry, widocznych zmarszczkach. Polecany jako profilaktyka anti-aging. Może być wykonywany na twarz, szyję, dekolt, dłonie lub wybrane miejsca np. kontur ust, okolice oczu, bruzdy, wiotczejąca skóra na brzuchu. Zaletą mezoterapii z wykorzystaniem gamy NCTF jest fakt, że jest to terapia w pełni biologiczna. To kuracja rewitalizująca, którą można stosować latami bez większego ryzyka. Dostarcza komórkom naturalnych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprawa stanu skóry podczas podjętej kuracji jest stopniowa. Niemniej, rezultaty są widoczne już od pierwszego zabiegu – skóra jest bardziej nawilżona i napięta. Efekty kumulują się i po kilku zabiegach skóra nabiera blasku i staje się gładsza, jej struktura ulega polepszeniu, staje się gęstsza i bardziej jędrna. NCTF są jedynymi preparatami oddziałującymi na przyczyny i konsekwencje starzenia się skóry. Skóra staje się odmłodzona w naturalny sposób.

jab

Krioplastyka twarzyefekt terapeutyczny uzyskuje się, gdy natychmiastowo obniżymy temperaturę w danym miejscu skóry (-5° do -20°C). Dochodzi wtedy do penetracji zimna w głębszych warstwach – skurczu i rozkurczu naczyń krwionośnych. Przyczynia się to do  polepszenia mikrokrążenia w skórze oraz polepszenia jej funkcjonowania. Kriolifting polecany jest dla skóry zmęczonej, zwiotczałej, słabo nawilżonej czy problematycznej. Jego efektem  jest  gładka, napięta oraz wypoczęta skóra. W przypadku występującego cellulitu, rozstępów jest zabiegiem wspomagającym jego redukcję.

Elektrokoagulacja – za pomocą tej metody usuwamy pojedyncze, rozszerzone naczynka oraz włókniaki miękkie. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i efektywny. Od dawna wykorzystywany w kosmetyce.Koniec z defektami koło szyi, pach,na twarzy.

kosmetyczki olkusz depilacja laserowa olkusz laserowe zamykanie naczynek HIFU olkusz mezoterpaia igłowa olkusz ..kosmetolog olkusz makijaż permanentny olkusz gabinet kosmetyczny trwała na rzęsy.

 

 

 

 

 

Chemabrazja zabiegi z użyciem kwasów o różnych stężeniach, na różne części ciała wykonywane w celu złuszczenia naskórka i regeneracji skóry. Efektem zastosowania kuracji jest skóra pełna blasku dzięki usunięciu zalegającej warstwy martwych komórek, co umożliwia skuteczniejsze działanie preparatów kosmetycznych.  Odzyskanie prawidłowego napięcia skóry oraz ujędrnienie przez zwiększoną syntezę włókien kolagenowych i elastylowych. Skóra nie świeci się, jest matowa, pory skórne ulegają wypłyceniu, rozjaśniają się przebarwienia. Kosmetologia posługuje się wieloma kwasami np: szikimowym, kojowym migdałowym, glikolowym, ferulowym, lactobionowym, pirogronowym, azelainowym, salicylowym. Każdy z nich ma inne specyficzne działanie, które można ze sobą łączyć w celu osiągnięcia zamierzonego efektu.

 

Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa to nowoczesna, niein­wazyjna i bardzo skuteczna metoda odmładza­nia i regen­erowa­nia skóry. Wykony­wana jest spec­jal­isty­czną aparaturą, wyko­rzys­tu­jącą dwie tech­nolo­gie jednocześnie:

 1. Tech­nologię hiper­barycznego tlenu ( ter­apię czystym tlenem.To tlen wyko­rzysty­wany w medy­cynie w czys­tej postaci (100 %) podawany pod zwięk­szonym ciśnie­niem ( hiper­barycznym). Dzięki tak skon­cen­trowanej dawce i wysok­iemu ciśnie­niu dociera do głębo­kich warstw skóry, zwięk­sza­jąc regen­er­ację komórek. Efekty widać naty­ch­mi­as­towo. Skóra nabiera ład­nego kolorytu, staje się gładka, elasty­czna i inten­sy­wnie naw­ilżona. Znikają także zmarszczki. Kondy­cja skóry ulega poprawie.
 2. Wprowadzanie głęboko w skórę sub­stancji aktywnych

Wpływ tlenu na skórę właś­ciwą i naskórek:

 • Zwięk­sze­nie przepływu krwi
 • Lep­sze krąże­nie krwi i lep­sze odży­wie­nie tkanek
 • Rewital­iza­cja fibrob­lastów odpowiedzial­nych za tworze­nie kolagenu
 • Dzi­ałanie bakteriostatyczne
 • Odży­wie­nie tkanki łącznej w obrę­bie skóry właściwej
 • Regen­er­acja uszkod­zonych komórek
 • Zwięk­sze­nie metab­o­lizmu komórkowego

Wskaza­nia do zabiegu infuzji tlenowej:

 • Skóra niedotle­niona, szara, zestre­sowana, zmęczona
 • Skóra dojrzała z oznakami starzenia
 • Skóra sucha, odwodniona
 • Skóra zwiotczała, pozbaw­iona sprężystości
 • Skóra skłonna do przebarwień
 • Skóra wrażliwa z popękanymi naczy­ni­ami krwionośnymi, z trądzikiem różowatym

Prze­ci­wwskaza­nia:

 • Ciąża
 • Opryszczka
 • Stany zapalne, grzy­bicze, aler­giczne skóryKos­me­tolog wykonu­jący zabieg rozprowadza akty­wne serum (w którym zawarte są sil­nie dzi­ała­jące skład­niki) za pomocą spec­jal­isty­cznego aplika­tora i po zbliże­niu go na około 1 milimetr wtłacza je do niepielęg­nowanych dotąd warstw skóry wyko­rzys­tu­jąc nośnik jakim jest tlen pod ciśnieniem.Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Towarzyszy mu uczu­cie lekkiego „powiewu po skórze”. Może być wykony­wany cały rok, również w okre­sie lata i sil­nego nasłonecznienia. Pole­cany jest także jako poje­dynczy zabieg „przed wielkim wyjś­ciem” (zabieg bankietowy). Zale­cana seria: 4– 6 zabiegów – 1 zabieg w tygod­niu.

   Oczekiwane Efekty po zabiegu infuzji tlenowej:

  • Zwięk­sze­nie sprężys­tości i elasty­czności skóry ( lifting)
  • Wypełnie­nie drob­nych zmarszczek, redukcja cien­kich linii
  • Inten­sy­wne, głębokie nawilżenie
  • Wygładze­nie skóry, wyrów­nanie kolorytu
  • Spłyce­nie przebarwień
  • Skóra nabiera wyraźnie młodego wyglądu
  • Natle­nie­nie i odży­wie­nie komórek i tkanek
  • Łagodze­nie podrażnień
  • Zmniejsze­nie zaczerwienień
  • Wzmoc­nie­nie kruchych naczyń krwionośnych
  • wspomaganie terapii tradziku