Depilacja laserowa

 

depilacja laserowa olkusz laserowa depilacja bikini pachy olkusz laser light sheer olkusz gabinet kosmetyczny salon kosmetyczny olkusz kosmetyczki olkusz kosmetolog olkusz

Czekam na Was, liczba moich zadowolonych klientów jest już nie do policzenia.

TERAZ W ATRAKCYJNYCH OFERTACH RABATOWYCH>>> PROMOCJE 🙂

Laserowa depilacja zbędnego owłosienia laser diodowy Light Sheer jest obecnie najnowocześniejszym i najlepszym urządzeniem do depilacji laserowej dla kobiet i mężczyzn na świecie. Jest metodą bezpieczną, bezinwazyjną i dającą gwarancję trwałej skuteczności. Jest przeznaczony tylko i wyłącznie do usuwania niechcianego owłosienia. Warunkiem oczekiwanego efektu  jest wykonanie minimum 5 do 7 zabiegów lub więcej, powtarzanych w odstępach 4-8 tygodni.

Laser diodowy Light Sheer TM Diode Laser System amerykańskiej firmy Lumenis (światowy lider w produkcji laserów medycznych i kosmetycznych)  posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich, w tym ISO 9001. System ten sprawdza się na naszym rynku już od niemal 20 lat i nie ma sobie równych.

Długość fali emitowanej przez laser wynosi 800 nm, głębokość przenikania skóry stanowi 5 mm. Działa on więc tylko powierzchownie, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu.
Istotą działania lasera na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy. Światło lasera pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę, zamieniane na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka. Jak wykazały badania, to zjawisko jest najskuteczniejsze dla włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów; faza 
zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są ;nieme; na działanie lasera.

Warunkuje to potrzebę minimum 5-7 zabiegów lub więcej, powtarzanych w odstępach 4 do 8 tygodni. Niestety redukcja nie jest możliwa po wykonaniu jednego czy trzech zabiegów, ponieważ włosy rosną asynchronicznie. Musimy dotrzeć do każdego włosa koniecznie w fazie wzrostu kiedy połączony jest z cebulką. Na każdy zabieg ubywa około 10-20% włosów, stąd seria zabiegów, którą należy wykonać. Kolejne włosy odrastają już w mniejszej ilości, rosną bardzo wolno i są delikatniejsze. Przestaje doskwierać niemiłe uczucie kiedy włos rośnie po zgoleniu w okolicy bikini .Każdy kolejny zabieg przynosi coraz milsze wrażenie gładkiej skóry. Pod pachami mamy narastające uczucie zmniejszenia potliwości tej okolicy i braku potrzeby jej golenia. Okolice bikini i pachy można robić cały rok, ponieważ są ukryte przed słońcem. Podczas depilacji laserowej skóra nie może zmienić koloru począwszy od pierwszego aż do ostatniego zabiegu. Oznacza to, że nie możemy okolic depilowanych eksponować na słońce podczas wykonywania cyklu zabiegów depilacji laserowej. Jeżeli depilujemy okolice wargi górnej i brody należy zabezpieczać skórę kremem z filtrem 50+. Proszę pamiętać,że włosy siwe nie depilują się laserowo, dlatego w tym przypadku im szybciej tym lepiej.Najefektywniej działamy jeżeli skóra jest jasna i posiadamy ciemny włos. Osoby o włosach cieńszych lub nie w pełni ciemnych, muszą liczyć się  ze słabszym efektem lub większą ilością zabiegów. (przyczyna : zbyt mała zawartość melaniny w mieszku lub zbyt ciemna skóra). Włosy osłabione wcześniejszymi wielokrotnymi zabiegami depilacji woskiem, pęsetą, depilatorami mechanicznymi mogą wymagać przeprowadzenia większej ilości zabiegów depilacji dla uzyskania lepszych wyników. 100% depilacja zwykle nie jest możliwa.W osobniczych przypadkach depilacja może nie przynosić spodziewanego efektu lub wymaga   Każdy pierwszy zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest bezpłatną konsultacją. 

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:

1. ciąża;
2. włosy siwe;
3. fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry;
4. bielactwo, łuszczyca, padaczka (względne);
5. skłonność do przebarwień (względne);
6. skłnność do bliznowców;
7. aktywne infekcje skóry;
8.rozrusznik serca;
9. czasowe :
– świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalaczy, skóra podrażniona, 
– terapia doustna retinoidami ( Roaccutane), 
– terapia lekami i ziołami światłouwrażliwiającymi,
– terapia miejscowa kremami z Vit. A, C, kw. owocowymi i lekami złuszczającymi, 
– wcześniejsza depilacja przez wyrywanie ( pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) 
– wcześniejsze, niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgicze,

WAŻNE ZASADY DOTYCZĄCE POSTĘPOWANIA W CZASIE SERII ZABIEGÓW DEPILACJI LASEROWEJ:

1. Odrastające części włosa można tylko golić
2. Nie można używać depilatorów mechanicznych, usuwać włosów woskiem, pęsetą bądź peelingami chemicznymi.
3. Nie wolno na powierzchni skóry poddawanej depilacji laserowej stosować samoopalaczy
4. Nie wolno korzystać z solarium
5. Bezwzględnie chronić powierzchnię poddawaną depilacji laserowej przed słońcem.Skóra od pierwszego zabiegu do ostatniego, przez cały cykl zabiegów nie może zmienić koloru.
6. Na tydzień przed zabiegiem odstawić stosowane zioła witaminy i suplementy.
7. Informować przed kolejnym zabiegiem o zażywanych lekach w ciągu ostatnich dwóch tygodni.
8. Informować o zmianie stanu zdrowia.
9. Przestrzegać ustalonych terminów zabiegów depilacji laserowej co warunkuje skuteczność zabiegów.
10. Włosy siwe nie podlegają depilacji laserowej.
11. W obrębie twarzy depilowane włosy nie osiągają 100% redukcji, a po osiągnięciu zadowalającego efektu zabiegi wymagają okresowych powtórzeń, tak samo u młodych mężczyzn w obszarze plecy, tors, brzuch nie jest możliwe zlikwidowanie owłosienia na stałe. 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU: 
1.Jeżeli skóra w obrębie powierzchni depilowanej jest sucha, kilka dni wcześniej stosujemy kremy nawilżające. W dniu zabiegu nie stosujemy żadnych środków nawilżających na powierzchnię skóry, która ma być depilowana..
2.Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji – pozostawić niegolony jedynie mały fragment 5cm x 5cm – umożliwi to ocenę barwy włosów. Włosy siwe, stanowią przeciwwskazanie do zabiegu, z uwagi na brak skuteczności laserowej depilacji w ich przypadku.
3.Od momentu wykonania pierwszego zabiegu, a także 4 tygodnie przed pierwszym zabiegiem włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne). Można natomiast je golić, przycinać lub depilować odpowiednim kremem, choć ten ostatni sposób depilacji należy zakończyć tydzień wcześniej.
4.Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne),Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed każdym zabiegiem. Preparaty o działaniu złuszczającym należy odstawić 1 tydzień wcześniej.

5.Terapia doustna retinoidami (np.Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.
6.Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu
(dziurawiec!, nagietek, skrzyp polny, herbata Figura 1,2) wymagają odstawienia na 1-2 tygodnie przed zabiegiem. O  nowo zażywanych lekach, należy zawsze informować przed każdym zabiegiem.
7. Jeśli posiadasz tatuaż kosmetyczny (np.makijaż trwały) w obrębie depilowanej powierzchni, należy poinformować o tym osobę wykonującą zabieg.
8. Aktywne infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybiczne) w tym opryszczka zwykła (zabieg możliwy 2 tyg. po infekcji)
9. Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub w solarium to 4-6 tygodni- jeżeli kolor skóry będzie kwalifikował osobę do zabiegu.
10. Opalenizna uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja możliwa po jej ustąpieniu.
11.Zabieg kosmetycznego oczyszczania twarzy (mikrodermabrazji, chemabrazji), w przypadku depilacji w tym miejscu, możliwy 7 dni wcześniej lub 14 dni później.
12.W dniu zabiegu i dzień wcześniej prosimy nie spożywać alkoholu, środków przeciwbólowych, niesteroidowych środków p. zapalnych (np. polopiryna.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

1.Naturalnym objawem po zabiegu jest obrzęk i/ lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach lub do 2-3 dni. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie: myć i delikatnym środkiem myjącym, bezalkoholowym, ewentualnie czystą wodą. Osuszać nie pocierać skóry nie drażnić w inny sposób. Skórę można nakremować: Alantanem, Bephantenem, Dermopanthenem, Cicabio, Silkses Jeżeli depilacja dotyczyła pach przez pierwsze 2-3 dni nie stosować dezodorantów i antyperspirantów. Preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać dwa tygodnie po zabiegu, na okolicę poddana depilacji. W okresie prowadzonej serii zabiegów depilacji laserowej istnieje bezwzględny zakaz ekspozycji na słońce. Nie przestrzeganie tego zalecenia skutkuje powikłaniami po zabiegu. Miejsca narażone na bezpośrednie działanie słońca koniecznie chronić należy kremami z wysoka fotoprotekcją, najlepiej 50+, nakładane co 2-3 godziny. Bezpośrednio po zabiegu na nogach i bikini zakładamy luźną nie opinającą odzież, w okresie zimowym zakładamy buty z niską cholewką nie zakładamy bezpośrednio po zabiegu rajstop ani podkolanówek.

_______________________________________________________________________________

 

 

fotoodmładzanie laserowe olkusz depilacja laserowa olkusz laserowe zamykanie naczynek olkusz kosmetolog olkusz gabinet salon kosmetyczny olkusz kosmetyczki olkusz

IPL SYSTEM–  ma wieloraką funkcję; poprzez odpowiedni dobór filtrów  usuwa zmiany naczyniowe  takie jak rumień, wypieki rozszerzone naczynka, zmiany naczyniowe w przebiegu trądzika różowatego, pospolitego, zaburzenia pigmentacji skóry, piegi, plamy soczewiciowate, melanodermę  oraz pobudza

regenerację i odbudowę kolagenu, co powoduje usuwanie drobnych zmarszczek i wygładzenie skóry. Zabieg wykonany na skórze daje jednorodny efekt poprawy wglądu skóry. Nie powoduje skutków ubocznych i nie wymaga rezygnacji z normalnego trybu życia. Może być wykonany na twarzy, szyji, dekolcie i grzbietach rąk. Optymalne efekty wymagają średnio 4-6 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni. Przez krótki czas może wystąpić ściemnienie piegów oraz obszarów o nadmiernej pigmentacji.

ZAMYKANIE ROZSZERZONYCH NACZYŃ METODĄ IPL 
Istotą zabiegu jest, że energia świetlna jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, hemoglobinę znajdującą się w poszerzonych naczyniach. Ściany naczynek wskutek wzrostu temperatury zostają zniszczone bez uszkodzeń tkanek sąsiednich wykorzystując zjawisko fototermolizy selektywnej. Zabieg należy do bezpiecznych sposobów radzenia sobie z problemem powierzchownych, rozszerzonych, małych naczyń, „pajączków”, rumieńców oraz nadmiernej reaktywności naczyń. Z reguły potrzeba serii zabiegów, w zależności od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.

LASEROWE ODMŁADZANIE- FOTOODMŁADZANIE
Zabieg niezwykle skuteczny, ponieważ działa na wszystkie elementy starzenia się skóry.Wszystkie inne zabiegi stanowią na tle fotoodmładzania alternatywę w pielęgnacji kosmetycznej. Fotoregeneracja nie tylko likwiduje siateczkę drobnych zmarszczek, ale poprawia koloryt, wygładza strukturę skóry, zwęża i spłyca jej pory. Podczas zabiegu zamykają się drobne naczynka,niwelują przebarwienia.W tym zabiegu radzimy sobie ze wszystkimi tymi defektami jednocześnie.Dlatego efekty ogólnie pojętej regeneracja anty aging są tak dobre.
Wszystkie zabiegi laserowe są zabiegami wykonywanymi w serii.
Po pierwszym zabiegu mamy efekt, który widzimy po zejściu z fotela, to jest znaczne rozjaśnienie skóry, rozświetlenie, taki wypoczęty wygląd tej skóry.Rezultatami kolejnych zabiegów czyli przebudową struktury podporowej skóry, cieszymy się przez długi czas.Mamy cerę gładką bardzo dobrze napięta, jednolitą w kolorze.Młodą.

SKUTECZNIE I BEZBOLEŚNIE- SYSTEM IPL W WALCE Z TRĄDZIKIEM                                                             

 Terapia działa bezpośrednio na przyczyny trądziku.Mechanizm jest bardzo prosty-zsyntetyzowane przez propionibacterium acnes, molekuły tzw. porfiryny (porfiryna III) sprawiają, że bakteria jest szczególnie wrażliwa na światło. Kiedy porfiryna zostanie wystawiona na widzialne światło, staje się aktywna chemicznie i osiąga stan pobudzenia. Powoduje to formowanie się tlenu singlet, który łączy się z błoną komórkową i niszczy bakterię oraz komórki gruczołu łojowego.
Okres leczenia trwa około 8 – 16 tygodni (2-4 miesięcy), a zabiegi wykonuje się co 1-2 tygodnie.Począwszy od drugiego tygodnia widoczne są pierwsze oznaki poprawy, następuje zmniejszenie stopnia zapalenia miejsc zaatakowanych oraz redukcja samych objawów.Następuje degradacja gruczołów łojowych wypełnionych wydzielinami barwnikowymi bakterii acnegennych, a więc zahamowana zostaje produkcja i wydzielanie sebum.
Widocznym efektem jest złagodzenie zmian trądzikowy,a następnie ich zanikanie,obkurczone zostają poszerzone pory skóry,cera odzyskuje swój jednolity kolor. 
Zabiegi wykonywane przy pomocy IPLa nie naruszają delikatnej struktury skóry i nie powodują długotrwałych uszkodzeń otaczających tkanek. Zaraz po zabiegu można powrócić do normalnego trybu życia.Zabieg nie boli i jest skutecznie wykorzystywany w kosmetologii ku radości nastolatków oraz Pań borykających się ze zmianami zapalnymi na twarzy.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:

laserowego zamykania naczynek, fotoodmładzania, terapii acne

1.Zespół znamion dysplastycznych ,nowotwory skóry, stany 
  przednowotworowe.,chemioterapia, radioterapia
2.Istniejace  infekcje skóry
3. Uczulenie na światło lub leczenie terapia lekami i ziołami światłouwrażliwiającymi

(zabieg możliwy 2 tygodnie po
  odstawieniu leków)
4. Skóra podrażniona.
5. Skóra opalona zabieg możliwy po zejściu opalenizny
6. Choroby immunosupresyjne i leki immunosupresyjne,
7. Zaburzenia krzepnięcia krwi i leki przeciwkrzepliwe.
8. Terapia isotretinoiną doustnie – Roaccutane, Izotek- zabieg możliwy po 6 miesięcachod odstawienia leku
9. Padaczka
10. Choroby endokrynologiczne takie jak nieuregulowana cukrzyca i zespół policystycznych jajników.
11. Bliznowce.
12. Ciąża i okres karmienia piersią.
15. Rozrusznik serca
16. Aktywna opryszczka

Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na zabieg laserowego zamykania naczynek. Reakcją naturalną jest rumień i/lub obrzęk, zwykle krótkotrwały. Ewentualne powikłania (pęcherzyki, strupki, przebarwienia, odbarwienia, wybroczynki, since ) są rzadkie. Mają charakter przejściowy, choć  choć przebarwienia i odbarwienia u osób z ciemniejszą skórą mogą utrzymywać się kilka tygodni do kilku miesięcy.

Postępowanie przed zabiegiem:
1. Skóra powinna być odpowiednio natłuszczona i nawilżona,
2. W dniu zabiegu niczym nie nakremowana
2 Przed zabiegiem 2-3 tyg. nie stosuj w pielęgnacji  kremów z wit. A, C i kwasami owocowymi.
3. Jeśli posiadasz tatuaż kosmetyczny ( np. makijaż trwały ) w obrębie leczonej powierzchni, poinformuj o tym
4.Przed zabiegiem nie nakładaj kremu  z filtrem UV na obszar skóry poddanej zabiegowi
5. Zabiegi złuszczające stosujemy na obszarze skóry poddanej zabiegowi 1 tydzień przed i 2 tyg. po zabiegu.

Postępowanie po zabiegu:
1. W ciągu 3-5 dni po zabiegu używaj delikatnych środków myjacych, nie używaj preparatow drażniących na bazie spirytusu lub kwasów owocowych
2. Możesz wspomagająco w pielęgnacji używać: Alantan, Bepanthen, Cicalfate, , Auriderm,
3. Nie musisz rezygnować z makijażu, chociaż aby ograniczyć element drażniący skórę czasowo zaleca się jego nie nakładanie
4. W okresie 4 tyg. po zabiegu( jeżeli nie są planowane dalsze zabiegi )nie wolno wystawiać skóry na słońce.
Jeśli zabieg  był wykonany b na obszarze skóry  narażonej na ekspozycje na słońce stosuj krem z filtrem 50+ 4. Sauna, 5. Intensywne ćwiczenia fizyczne ,gorące kąpiele, masaże, korzystanie z pływalni ,sauny  są niewskazane do 4 tyg. po zabiegu zamykania naczyń.