Makijaż permanentny

MAKIJAŻ PERMANENTNY – TRWAŁY

zadowolenie, luksus i perfekcja każdego dnia. Pamiętajmy, że nie jest on na chwilę.

Gwarancją dobrze wykonanego makijażu jest wieloletnie doświadczenie.

bezpieczny_makijaz_logotypDotyczy oczu, ust i brwi utrzymuje się od 3-5 lat. Pozwala na zachowanie perfekcyjnego wyglądu w każdej sytuacji. Oszczędza czas potrzebny do wykonania tradycyjnego makijażu. Nie tylko podkreśla urodę ,ale koryguje też wady wyglądu. Polega ona na metodzie precyzyjnej inplantacji pigmentu przy wykorzystaniu aparatu medycznego BioEvolution. Zapewnia najwyższą jakość mikropigmentacji popartą certyfikatami ISO 9001 oraz ISO 13485 (europejski standard medyczny). Zastosowanie w urządzeniu nowoczesnej technologii pozwala na osiągnięcie maksymalnego komfortu podczas zabiegu. Zabieg makijażu trwałego wykonywany jest kartridżem -zintegrowanym systemem igły z nasadką, który zapewnia zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny. Opatentowany system jednorazowych igieł- kartridży eliminuje możliwość zakażenia. Jest to pakiet sterylny jednorazowego użytku. Nie istnieje konieczność dezynfekcji czy sterylizowania poszczególnych części urządzenia w autoklawie . Jest zabiegiem bezpiecznym. Kształt igły został zaprojektowany w taki sposób aby uzyskać jak najwyższą precyzję w umieszczaniu barwnika w skórze, System wielopunktowych kartridży będących skupiskiem od jednej do dziewięciu igieł daje ogromne możliwości oraz ma wpływ na dokładność i szybkość wykonania zabiegu. Minimalnie podrażnia naskórek, wprowadza delikatne, nietoksyczne i niealergizujące pigmenty pochodzenia roślinnego i mineralnego. Ze względu na to nie występuje krwawienie, odczucie bólu jest minimalne, a ewentualne opuchnięcia czy zaczerwienienia po zabiegu są chwilowe.

BRWI
Pigmentowana skóra brwi po zabiegu może być lekko zaczerwieniona i podrażniona. Brwi bezpośrednio po zabiegu mają bardzo intensywną barwę, wyglądają na bardzo przerysowane. Z biegiem czasu pigment jaśnieje i wyłuszcza się w postaci cieniutkiej skórki pigmentacyjnej. Stan złuszczania się pigmentu trwa około 5 dni. W trakcie złuszczania się i gojenia naskórka odczuwamy efekt nieprzyjemnego ściągania skóry i towarzyszy temu czasami mocny świąd. Po zabiegu przez kilka dni pielęgnujemy pigmentowaną skórę specjalnym kremem o łagodzącym działaniu. Nanoszenie nowego łuku brwiowego makijażem permanentnym może przebiegać wieloetapowo, zwłaszcza wtedy gdy osoba nie jest pewna jak finalnie chciałaby aby brwi wyglądały w kształcie lub kolorze. Wymaga to zazwyczaj około 2-3 wizyt, na których buduje się łuk brwiowy stopniowo.

OCZY

po zabiegu są obolałe, pieką, górna powieka może mocno puchnąć, rysunek wydaje o wiele szerszy poprzez wystąpienie opuchlizny. Podczas gojenia opuchlizna stopniowo ustępuje, powieki obkurczają się i linie wracają do swych naturalnych wypracowanych rozmiarów. Najtrudniejszym dniem po zabiegu grubych kresek jest zazwyczaj dzień 2 i 3. Dla uzyskania ulgi i nawilżenia skóry, powieki okładamy wacikami z lodem oraz z czarną herbatą. Dopigmentowanie planujemy nie wcześniej niż po upływie 1 m-ca jeżeli istnieje taka potrzeba.

USTA
Bezpośrednio po zabiegu mikropigmentacji usta są nieco opuchnięte, taki stan utrzymuje się około 1 do 2 dni, są nieco wysuszone, spierzchnięte, i miejscami obolałe. Po zabiegu mikropigmentacji ust kolor mocno ciemnieje ponieważ następuje silne przekrwienie i z upływem czasu powstaje na ustach cienka skórka pigmentacyjna, nie ma to żadnego związku z kolorem jaki pojawi się po złuszczeniu się skórki pigmentacyjnej. Odpadnie samoczynnie po około 5 dniach. Obraz, który zobaczymy po kilku dniach nie jest efektem ostatecznym. Przez kolejne dni, a nawet tygodnie kolor się pojawia i stabilizuje skórze. Dlatego dopigmentowanie planujemy po minimum 30 dniach. W zależności od rodzaju czerwieni wargowej jej naturalnej chłodnej lub ciepłej tonacji zależy jak przyjmie się pigment w jaką barwę się rozwinie. Średnio po jednym zabiegu z i zostaje od 50% pigmentu na ustach

Postępowanie po zabiegu.
Skóra nie może mieć kontaktu z wodą i mydłem. Przez pierwsze 2-3 dni pigmentowaną okolicę utrzymywać jak najbardziej suchą . Należy delikatnie oczyszczać łagodnymi preparatami(sól fizjologiczna, tonik bezalkoholowy). Nie wolno stosować żadnych preparatów z alkoholem lub z kwasowymi w pigmentowanej strefie. Podczas procesu gojenia nie wykonywać makijażu w pigmentowanej strefie.
Pigmentowanej strefy nie wolno drapać, trzeć, skubać, usuwać na siłę strupka oraz stosować żadnych pilingów. Należy stosować preparaty zawierające substancje przyspieszające regenerację o działaniu kojącym, odkażającym (np allantan krem, cicaplast) ok 3 razy dziennie, cienką warstwą za pomocą jednorazowych bagietek. Nie stosować preparatów zbyt tłustych oraz unikać aplikowania zbyt grubej warstwy ,co może spowodować okluzję niesprzyjającą prawidłowemu gojeniu się. Preparaty antywirusowe (zovirax, antywir, hascovir) można stosować tylko w przypadku wystąpienia opryszczki. Obowiązuje zakaz opalania. Podczas procesu gojenia należy unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem. Nie planować zabiegu przed urlopem związanym z kąpielami słonecznymi , wyjazdem na narty. Przed zabiegiem, do zakończenia procesu regeneracji (21dni) stosować najwyższą protekcję przeciwsłoneczną (faktor 50+). Bezwzględnie zrezygnować z korzystania z solarium przez 10 dni. Kąpiele w basenie i wizyty w saunie odraczamy na ok 6 dni. W przypadku makijażu ust w pierwszym dniu zaleca się przyjmowanie płynów przez słomkę. Po każdym posiłku należy umyć zęby i usunąć resztki soli i kwasów z ust następnie zaaplikować krem pielęgnacyjny oraz unikać tradycyjnych produktów do makijażu ust(pomadki, błyszczki), ponieważ mogą być zainfekowane wirusem opryszczki.8. W przypadku tendencji do opryszczki (Herpes) przy makijażu permanentnym ust zaleca się przyjmować preparat antywirusowy po konsultacji z lekarzem (Heviran 200mg 2-5x dziennie) przed zabiegiem i kontynuować jego zażywanie przez 3 następnych dni. Zapobiega on wystąpieniu opryszczki, która może być powikłaniem po zabiegu. Bezpośrednio po makijażu permanentnym oczu można zastosować zimne okłady. Przemywać solą fizjologiczną. Nie zakładać szkieł kontaktowych przez ok 4-5 dni. Unikać wykonywania makijażu podczas gojenia powiek ze względu na możliwą infekcję brzegów powiek oraz ryzyko niewystarczającego przyjęcia się barwnika. W przypadku chęci lub potrzeby oddania krwi obowiązuje półroczny okresie karencji.11. Na 24 godziny przed i po wykonaniu makijażu obowiązuje zakaz spożywania alkoholu ,aspiryny (kwas acetylosalicylowy) oraz napojów zawierających kofeinę (kawa, coca cola).

MEZOTERAPIA IGŁOWA – STYMULATOR TKANKOWY NCTF

W mezoterapii igłowej bardzo cieniutką igłą, techniką śródskórnej iniekcji wprowadza się wolny kwas hialuronowy o dużym stężeniu oraz 23 aminokwasy, 6 koenzymów, 5 kwasów nukleinowych, 12 witamin i 6 składników mineralnych. Zabieg stosowany jest przy pierwszych oznakach starzenia się skóry, widocznych zmarszczkach. Polecany jako profilaktyka anti-aging. Może być wykonywany na twarz, szyję, dekolt, dłonie lub wybrane miejsca np. kontur ust, okolice oczu, bruzdy, wiotczejąca skóra na brzuchu. Zaletą mezoterapii z wykorzystaniem gamy NCTF jest fakt, że jest to terapia w pełni biologiczna. To kuracja rewitalizująca, którą można stosować latami bez większego ryzyka. Dostarcza komórkom naturalnych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprawa stanu skóry podczas podjętej kuracji jest stopniowa. Niemniej, rezultaty są widoczne już od pierwszego zabiegu – skóra jest bardziej nawilżona i napięta. Efekty kumulują się i po kilku zabiegach skóra nabiera blasku i staje się gładsza, jej struktura ulega polepszeniu, staje się gęstsza i bardziej jędrna. NCTF są jedynymi preparatami oddziałującymi na przyczyny i konsekwencje starzenia się skóry. Skóra staje się odmłodzona w naturalny sposób.

jab